Haber

HDP’ye ortak adaylık teklifi gelirse ne olur?

Halkların Demokratik Partisi’nin ‘Demokratik Cumhuriyet Konferansı’ İstanbul’da yapılıyor. İki gün sürecek konferansta, katılımcılar Cumhuriyet’in değerlendirilmesi ve gelecek vizyonu hakkında konuşacaklar.

HDP’liler, Millet İttifakı’ndan birlikte aday gösterme teklifi gelirse nasıl tepki vereceklerini Duvar gazetesinde değerlendirdi.

HDP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, “Teklif gelene kadar buna cevap veremem. Böyle bir gündemimiz yok. Kendi adayımız üzerinde çalışıyoruz. Açıklamamız uzun sürmeyecek” dedi.

Eski HDP Milletvekili Sırrı Sakık, “Emek ve Özgürlük bloğu uzun süredir ortak aday için büyük çaba sarf etti ama nedense bu blokla ilgili bugüne kadar bir müzakere tesis edilemedi. Kapalı kapılar ardında yürütülen müzakerelerin bir anlamı yok. bizim için değer.Bizimle kapalı kapılar ardında konuşmayın.Yüksek sesle söylüyoruz.Yeni bir demokratik Cumhuriyet kurulacaksa, bunun oturup konuşulması lazım.Söylenmediği sürece devam edeceğiz. üçüncü yol olarak yolumuzda.”

HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, “Teklifi görmemiz lazım. HDP de Emek ve Özgürlük İttifakı da uzlaşmaya ve müzakereye açık olduğunu beyan etti. Bizim derdimiz zulmün iktidarından kurtulmak. Kapı açık” Açın. Soru kapıdan girecek mi diye. Kapımızı açtık, gelirse hoşgeldiniz.” Gelmezlerse bizim yapabileceğimiz bir şey yok” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu