Teknoloji

Amnesia: The Bunker Serinin Yeni Oyunu Olacak

Sürtünme OyunlarıAmnesia serisinin yeni oyunu Amnezi: Sığınakduyurusunu yaptı. Mart 2023’te çıkması beklenen oyun , PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, Xbox One ve Xbox Series. Detaylar burada.

Amnesia ve Penumbra serisi ve SOMA oyunu ile tanınan Frictional Games, geçtiğimiz günlerde Amnesia: Rebirth ile karşımıza çıkmıştı. Oyunları oldukça ün kazanan stüdyo, aradan geçen üç yılın ardından yeni bir Amnesia ile karşımıza çıktı.

Amnesia: The Bunker Oyunda Değerli Değişikliklerle Geliyor!

Alışık olduğumuz formülde köklü bir değişikliğe gideceği söylenen yeni oyun, yarı açık bir dünya olarak tanımlanıyor. Bu kez kendisini terk edilmiş bir Fransız Birinci Dünya Savaşı yeraltı sığınağında bulan bir Fransız askerinin rolünü oynayacağız.

Temelde yine karanlık ve ürkütücü bir atmosferin bizi bekleyeceğini biliyoruz ancak sığınağın koridorlarını istediğimiz gibi keşfedebileceğimiz de söylendi. Her oynadığımızda birebir olaylarla karşılaşmazdık ama bizi takip eden uhrevî bir takipçiden dolayı tansiyonunuz sık sık yükselirdi. Olmamasını gerçekten bekleyemezdik, değil mi?

Amnesia: The Bunker oynanışı ile bulmacalar ve yolumuzu tıkayan şeyler dahil olmak üzere karşımıza çıkan tehlikelerin ve zorlukların üstesinden gelmek için oyuncu seçimlerine öncelik vererek farklı yöntemler kullanmak mümkün olacak.

Stüdyonun verdiği detaylarda yanımızda bir revolver ve şarjlı bir el feneri bulunduracağımız oyunda, an be an alacağımız kararlarda da kontrol sahibi olacağız. Ayrıca sonlu bulunacak ve kontrollü kullanmamız gerekecek kaynaklar da hayatta kalmamızda büyük rol oynayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu